Tajemnica fatimska. Komentarz Eleison nr CCCXXIV (324)

Bp Williamson pondering

Tajemnica fatimska
J.E. bp Ryszard Williamson
Komentarz Eleison nr CCCXXIV (324)
28 września 2013 

Na światło dzienne  wyszła kolejna rekonstrukcja trzeciej części Tajemnicy Fatimskiej, objawionej przez Matkę Bożą siostrze Łucji w lipcu 1917. Najświętsza Maryja Panna życzyła sobie, aby ją podać do publicznej wiadomości najpóźniej w 1960, ale podstępni ludzie Kościoła kontrolujący Rzym twierdzili, że tylko pozwoliła, aby została opublikowana od 1960, a jest zamknięta pod kluczem od tamtej pory. Na podstawie wskazówek dotyczących jej zawartości ujawnionych przez kilku ludzi Kościoła, którzy mogli ją przeczytać, dokonanych zostało kilka prób jej zrekonstruowania. Wiele przemawia na korzyść tej ostatniej. Oto jak rzecz się ma.

Kardynał Ottaviani (1890-1979) był wysoko postawionym mężem Kościoła za papieży Piusa XII, Jana XXIII i Pawła VI, głównym obrońcą Wiary od 1959 do 1968. Pozwolono mu przeczytać Tajemnicę, ale skoro był zobowiązany tajemnicą, znalazł sposób na ujawnienie jej bez ujawniania jej. Dodając materiał tak, aby dwu czy trzykrotnie wydłużyć oryginalną Tajemnicę, pozwolił, aby opublikowana została przedłużona wersja, zwłaszcza w niemieckim magazynie zatytułowanym Neues Europa. Ale władze watykańskie z łatwością mogły ją odrzucić jako fałszywkę, za którą teraz się ją uważa, ponieważ wiadomo było, że oryginalna Tajemnica ma tylko 25 ręcznie pisanych linijek.

Jednakże, kardynał miał przyjaciela, x. Ludwika Villę (1918-2012), walecznego kapłana i obrońcę prawdziwego Kościoła, zwłaszcza przeciwko masonerii. W pewnym momencie kardynał wyjawił x. Villi dokładnie które części dłuższej wersji pochodzą z oryginalnej Tajemnicy, a x. Villa z kolei, powiedział to samo swemu wiernemu świeckiemu współpracownikowi, dr Franciszkowi Adessie, który właśnie umieścił tę samą informację w broszurce niedawno opublikowanej po francusku. Taka zatem miałaby być oryginalna „Trzecia Tajemnica”:

„Wielka kara zstąpi na całą ludzkość, nie dzisiaj, nie jutro, ale w drugiej połowie XX wieku. Nigdzie na świecie nie będzie porządku, a Szatan będzie rządził na najwyższych miejscach, określając przebieg wydarzeń. Uda mu się nawet dojść do szczytu Kościoła. Otóż, dla Kościoła również przyjdzie czas jego największych prób. Kardynałowie będą się przeciwstawiać kardynałom, biskupi będą się przeciwstawiać biskupom. Szatan będzie kroczył pośrodku nich i w Rzymie będą zmiany. To, co jest zgniłe, upadnie, co upadnie, już więcej nie powstanie. Kościół zostanie zaciemniony, a cały świat przejęty przerażeniem. Wielka wojna zostanie rozpętana w drugiej połowie XX wieku. Ogień i dym spadnie z Nieba, wody oceanów zamienią się w parę, piana morska podniesie się, opanowując i zalewając wszystko. Wiele milionów ludzi umrze z godziny na godzinę, podczas gdy ci, którzy przeżyją, zazdrościć będą zmarłym. Śmierć będzie wszędzie z powodu błędów szaleńców i popleczników  Szatana, którzy wtedy i tylko wtedy będą panowali nad światem. W końcu, gdy ci, którzy przeżyją te wydarzenia będą jeszcze żyli, ogłoszą raz jeszcze Boga i chwałę Bożą i będą Mu służyli tak, jak ludzie to robili, gdy świat jeszcze nie stał się taki zepsuty.”

X. Mikołaj Gruner, specialista od objawień fatimskich, uważa, że ta wersja Tajemnicy może być niekompletna, ze względu na brak wzmianki o Apokalipsie oraz zalecanego działania. Można też podnosić obiekcję, że druga połowa XX wieku przyszła i minęła bez żadnej wojny światowej. Ale czyż szaleńcy nie wzniecają wojny na Bliskim Wschodzie, nieprzerwanie od o wiele wcześniej niż 2000 rok aż po dziś dzień? Warto też zwrócić uwagę, że każde zdanie w tej wersji Tajemnicy pojawia się w wersji Neues Europa (dostępnej w internecie), pośród materiału pochodzącego czy skopiowanego z innych pobożnych źródeł.

Jakkolwiek by nie było, niech Bóg naprawdę zmiłuje się nad nami, a my bez ustanku módlmy się na Różańcu.

Kyrie eleison.

Tłumaczył z języka angielskiego Pelagius Asturiensis

© 2011-2013 Ryszard N. Williamson. Wszelkie prawa zastrzeżone.

A non-exclusive license to print out, forward by email, and/or post this article to the Internet is granted to users who wish to do so provided that no changes are made to the content so reproduced or distributed, to include the retention of this notice with any and all reproductions of content as authorized hereby. Aside from this limited, non-exclusive license, no portion of this article may be reproduced in any other form or by any other electronic or mechanical means without permission in writing from the publisher, except by a reviewer who may quote brief passages in a review, or except in cases where rights to content reproduced herein are retained by its original author(s) or other rights holder(s), and further reproduction is subject to permission otherwise granted thereby.

Permissions inquiries should be directed to editorial@dinoscopus.org.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s